Aadress:
Toompuiestee 30, Tallinn 10149
Tel:
+372 5323 3371

Vaimse tervise õe vastuvõtt

Vaimse tervise õde on õde-spetsialist, kes on spetsialiseerunud vaimse tervise õenduse erialal. Ta omab süvendatud teadmisi ja oskuseid vaimse tervise ja psühholoogilise heaolu hoidmiseks, vaimse tervise seisundi esmaseks hindamiseks, psüühikahäiretega inimeste ja nende pereliikmete nõustamiseks.

Info teenuse kohta

Vaimse tervise õde teeb tihedat koostööd psühhiaatri, psühholoogi ja teiste spetsialistidega. Rakendades erinevaid teadmisi ja oskusi, leitakse inimese terviseprobleemile kõige sobivam ja tulemuslikum lahendus.

Soovitame vaimse tervise õe konsultatsiooni nii esmasel pöördumisel, et täpsustada terviseseisundit ja saada soovitusi edasipöördumiseks, kui ka korduvateks tervisealasteks nõustamisteks.

Vaimse tervise õe vastuvõtt sisaldab:

  • terviseseisundi hindamist ja terviseriskide analüüsimist;
  • patsiendi ja tema lähedaste tervisealast nõustamist psüühikahäire põhiselt;
  • elustiilinõustamist, eneseabivõtete ja erinevate teraapiavormide tutvustamist koos võimalike edasisuunamiste soovitustega;
  • ravimite manustamist õe järelevalve all, ravimiinfo jagamist, raviskeemi järgimise ja ravi kõrvaltoimete hindamist ja jälgimist, ravi jätkamise vajalikkuse hindamist, raviskeemi järgimise õpetamist.