Aadress:
Toompuiestee 30, Tallinn 10149
Tel:
+372 5323 3371

Tagasilanguse ennetuse programm

Tagasilanguse ennetuse programm on suunatud inimestele, kes on osalenud varasemalt raviprogrammis või on kas iseseisvalt või mõnes teises raviasutuses läbinud sõltuvusravi.

Programmist lähemalt

Tagasilangust peetakse paljudes võõrutuskliinikutes halvaks. Enamik võõrutusel käinutest lõpetab ravi programmi, lootes, et ei tarbi enam kunagi alkoholi ega narkootikume. Statistika aga näitab, et üle 50 protsendi ravi programmi läbinutest kasutab aasta jooksul enda harjumuspärast uimastavat ainet või mõnda muud uimastavat ainet uuesti. Seda tehes tunnevad paljud suurt häbi ja süütunnet. Nad usuvad, et kukkusid läbi – et nad on „halvad inimesed“.

Esimest korda on uimastitest ja/või alkoholist loobuda küllalt raske, aga teist korda on see veelgi raskem. Kui esineb palju tagasilangusi, võib inimene tunda, et ei saagi abi.

Selles programmis õpitakse, kuidas tagasilangust ennetada. Samuti saadakse teada, kuidas muuta tagasilangus – kui sellesse siiski korra või korduvalt satutakse – olukorrast väljumiseks ehk kogemuseks, millest õppida.

Programmi kestus:

3-6 kuud

Registreerimiseks palun saata e-mail:
info@toompargi.ee