Address
Toompuiestee 30, Tallinn 10149
Tel:
+372 5323 3371

Experience counselling

Our experience counselling service provides support and guidance for people who have been diagnosed with ADHD. Our counsellors have been diagnosed with ADHD as well, therefore they understand the challenges that it can pose and can share personal experiences in order to support you.

Experience counselling with ADHD focuses on empathy, understanding and practical tips. Our counsellors share personal experiences in order to help you understand the impact that ADHD symptoms could have on daily life, and find ways to tackle the potential challenges that they pose.

Teenuse käigus pakuvad kogemusnõustajad praktilisi näpunäiteid ja strateegiaid, kuidas parandada keskendumisvõimet, hallata rahutust ning toime tulla igapäevaste ülesannetega. Nad on siin, et pakkuda tuge ja julgustust teie isiklikul teekonnal ATH-ga, aidates teil leida individuaalsed lahendused ja saavutada oma eesmärgid.

Olenemata sellest, kas olete ATH-ga diagnoositud või kahtlustate seda endas, on meie kogemusnõustajad siin, et jagada oma teadmisi ja inspireerida teid elama täisväärtuslikumat elu ATH-ga toimetulekul. Oleme valmis teid abistama ja toetama kogu teie teekonna vältel.